Вимоги авіаційної безпеки
З метою забезпечення безпеки цивільної авіації як на внутрішніх, так і на міжнародних рейсах всі пасажири (у тому числі транзитні і трансферні), їх ручна поклажа, багаж, всі особисті речі, які вони мають при собі проходять контроль на безпеку.
Пасажири, які не пройшли контроль на безпеку або не подали для цього ручну поклажу, багаж та інші речі, що належать їм, до посадки на борт повітряного судна не допускаються «Без контролю, немає польоту» .
Перед польотом ви маєте ознайомитись з переліком небезпечних предметів і речовин, заборонених до перевезення повітряним транспортом.
В ручну поклажу заборонено включати:
- небезпечні колючі й ріжучі предмети (розмір не має значення);
- металеві столові прибори;
- робочі інструменти для в'язання;
- спортивний інвентар;
- шприци, у тому числі одноразові (пасажири, яким необхідні ін'єкції під час польоту, повинні надати відповідну медичну довідку);
- манікюрні інструменти;
- РГА (Речовина горюча активна) ємністю більше 100мл
- предмети, що реально імітують зброю, інші предмети, які зазвичай не перевозяться пасажирами (велосипедні ланцюги, дубинки і т.д.)
В аеропортах України Державіа службою дозволяються рідини, гелі, аерозолі в індивідуальній упаковці, кожна об’ємом, що не перевищує 100 мл. Такі рідини, гелі та аерозолі повинні бути упаковані в один ряд у прозорий (пластиковий) пакет ємкістю 1 літр на одного пасажира; дозволяється перевозити в ручній поклажі пасажирів товари, які придбано в магазинах “Duty Free”, якщо вони упаковані в надійно запечатані пластикові пакети з прикріпленими до них чеками які не перевищують 24 години, при умові що пасажир не залишав трансферну зону.
Під рідинами розуміють:
- воду та інші напої, супи, сиропи;
- креми, лосьйони та масла;
- парфуми;
- спреї;
- гелі, в тому числі гелі для волосся та душу;
- речовини в контейнерах, тарі, що знаходяться під тиском, в тому числі піна для гоління, інші піни та дезодоранти;
- пасти, в тому числі зубна паста;
- суміші рідких та твердих речовин;
- туш для вій;
- будь-які інші речовини подібного складу.
Пасажиру дозволяється:
- перевезення рідких речовин в зареєстрованому багажі;
- перевезення в ручній поклажі ліків та дієтичних засобів, в тому числі їжі для малюків для використання їх під час польоту.
Усі колючі, ріжучі предмети та предмети з затупленим кінцями, якими можна нанести тілесні ушкодження, повинні бути упаковані і вкладені в багаж, який після реєстрації перевозиться окремо від пасажирів у багажному відсіку (зареєстрований багаж).
Всі колючі та ріжучі предмети та подібні до них, виявлені при перевірці ручної поклажі та особистому огляді пасажира, вилучаються працівниками САБ, з складаннім відповідного Акту тимчасового вилучення. Протягом 1 місяця пасажир має право забрати вилучений предмет, у разі закінчення строку предмет підлягає утилізації.
Вогнепальна зброя, імітація та інша зброя, у тому числі антикварна вогнепальна та холодна зброя, ріжучі та колючі предмети приймаються до перевезення тільки як зареєстрований багаж чи як вантаж за умови отримання пасажиром попереднього дозволу перевізника.
Перевезення зброї та боєприпасів здійснюється відповідно до Інструкції про порядок перевезення зброї та боєприпасів пасажирськими рейсами авіаційного транспорту, затвердженої Наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації №199від18.03.05.
Прибувши в аеропорт, будь ласка, заявіть про наявність у вас зброї. Ви можете зробити це; біля стійки реєстрації на рейс (для всіх випадків).
Після того, як ви заявите про наявність зброї, до стійки реєстрації будуть запрошені співробітники служби авіаційної безпеки та правоохоронних органів, які перевірять наявні у вас дозвільні документи та здійснять процедури з оформлення та прийняття зброї до перевезення.
На повітряних суднах заборонено перевозити будь-яку зброю і боєприпаси до неї, крім:
- нарізної вогнепальної зброї армійського зразка та набоїв до неї;
- виготовленої за спеціальним замовленням вогнепальної зброї та боєприпасів до неї;
- холостої, навчальної, несучасної стрілецької, спортивної, мисливської нарізної, комбінованої та гладкоствольної зброї і боєприпасів до неї;
- пневматичної зброї та боєприпасів до неї;
- пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії та набоїв до неї;
- холодної (кортиків, кинджалів, шашок, шпаг, штиків, булав, мисливських та фінських ножів, катанів, палашів, ятаганів, багнет-ножів) та холодної стрілецької зброї (арбалетів);
- бутафорської зброї;
- газових пістолетів і револьверів.
Патрони для газової зброї, патрони з розривними або запальними зарядами до перевезення на повітряному судні не приймаються.
Дозволена до перевезення зброя та боєприпаси приймаються у фізичних осіб-пасажирів, якщо право на володіння нею, вивіз і ввезення підтверджені спеціальними дозволами уповноважених органів.
Зброя приймається до перевезення тільки у розрядженому стані, окремо від боєприпасів.
Вилучена холодна зброя, короткоствольна вогнепальна зброя і боєприпаси перевозяться упакованими в спеціальні пакети в обладнаному металевому контейнері в багажному відсіку ПС у місці, недоступному для пасажирів та екіпажу, ключ від якого під час перельоту і стоянки у транзитному аеропорту знаходиться у екіпажа ПС.
Зброя або боєприпаси, прийняті до перевезення, передаються пасажиру в пункті призначення персоналом авіабезпеки аеропорту у встановленому пункті і в присутності представника авіакомпанії з дотриманням необхідних формальностей.
Небезпечні предмети і речовини які заборонені до перевезення повітряним судном:
1. Ракетниці, пристрої світлових сигналів, пістолети порохові будівельно-монтажні, газові балончики, що містять нервово-паралітичні, сльозоточиві, отруйні та сильнодіючі гази.
2. Електрошокові пристрої всіх видів, крім медичної реанімаційної апаратури (дефібрилятори).
3. Електронно-променева зброя всіх видів.
4. Вибухові речовини, сполуки, споряджені ними предмети, засоби підриву:
5. Гази стиснені та скраплені для побутового і промислового використання - пропан-бутан, азот, неон, аргон, кисень, хлор, крім тих, що перевозяться медичними бригадами для подання невідкладної допомоги населенню.
6. Легкозаймисті рідини - бензин, гас, ацетон, метанол, метиловий ефір, гальмівна рідина, сірковуглець, ефіри, органічні розчинники, всі види клеїв та герметиків, що містять легкозаймисті (самозаймисті) компоненти.
7. Займисті тверді речовини.
8. Отруйні та сильнодіючі речовини.
9. Їдкі та корозійні речовини.
10. Радіоактивні речовини і матеріали будь-яких ступеня потенційного ризику, форми виготовлення чи фізичного стану та фізичних властивостей.
11. Усі інші речовини, сполуки та предмети, що підпадають під ознаки пойменованих вище, а також ті, на які виробник розповсюджує особливі умови зберігання, транспортування та використання, що викликають сумніви в безпеці їх перевезення, як ті, що можуть бути використані для вибуху, підпалу або створення іншої загрози безпеці життя та здоров'я пасажирів і членів екіпажу повітряного судна.
Виконуйте правила перевезення ручної поклажі і багажу, заради своєї безпеки!